Atviras kodas gal ir neišgelbės pasaulio, bet gali sutaupyti tikrai nemažai popierėlių jūsų piniginėje. Juk gan dažnai atviro kodo programinė įranga yra puiki komercinio varianto alternatyva. Daugelis žemiau paminėtų programų yra pritaikytos tiek windows, tiek linux, tiek mac os sistemoms. Bei išverstos į daugelį kalbų, tame tarpe ir lietuvių. Aprašymai kuklūs, tačiau programos kalba pačios už save.

Ubuntu – nesumeluosiu, bet tikriausia populiariausia ir labiausia “user friendly” linux operacinė sistema. Puiki alternatyva windows os. Daugybė nemokamų programų ir visos reikalingiausios funkcijos namų vartotojui. Žinoma persiorientuoti nėra lengva, bet tikrai įmanoma.

OpenOffice – ne toks gražus ir prašmatnus, tačiau visiškai nemokamas ir atlieka savo funkciją puikiai ir užtikrintai. Išmokt naudotis praktiškai nereikia jokių pastangų jei jau esate naudojęsis office paketais.

Firefox – didžiausias Internet Explorer konkurentas naršyklių karuose. Faster, Safer, Smarter, Better. Tačiau nėra mano mėgstamiausia naršyklė 🙂

FileZilla – FTP klientas arba serveris. Trumpai tariant  ši programa skirta tvarkyti failams jūsų(ir netik) ftp serveriuose.

VLC – na prisipažinkit, kas nežinot VLC? Jau greitai ši programa bus parsisiųsta 100 000 000 kartų. Tiek žmonių negali būt neteisūs ir ši programa tiesiog privalo būti jūsų kompiuteryje. Kas labiausia joje man patinka yra tai, kad ji tiesiog veikia 🙂


Blender – 3D vaizdų modeliavimo programa. Valdymas primena kosminio laivo pultą, tačiau pripratus tikrai puikus dalykas.


7-zip – archyvatorius. Winrar, winzip <- kam jų reikia jeigu yra 7-zip 🙂


Audacity – garso įrašymo ir redagavimo programa.


Notepad++ – windows notepad vyresnysis brolis, kuris yra daug protingesnis ir tobulesnis. Puikiai tinka daugelio programavimo kalbų kodo redagavimui. C++ irgi, KTU laikykitės!


Gimp – paveikslėlių kūrimui, fotografijų redagavimui. Ne photoshop, bet ir ne paint.

Post Navigation