Autorun sukūrimas

Autorun windows sistemoje paleidžia nurodytą programą kai įdedama cd/dvd ar usb laikmena. Pavyzdžiui įrašius į diską powerpoint prezentaciją ir tinkamai sukūrus autorun.inf failą, tik įdėjus diską į diskų skaitymo įrenginį ši prezentacija automatiškai bus paleista. Na taip pat galima nurodyti ir bet kokį kitą failą(filmą, galeriją, svetainę ir t.t…).

Taigi norint, kad informacija iš disko automatiškai  startuotų jums reikia sukurti autorun.inf failiuką ir jame nurodyti kokį failą reikia paleisti, taip pat galima nurodyti ir cd/dvd/usb laikmenos ikoną kurią matysite My Computer lange. Norėdami sukurti autorun.inf sukurkite tuščią .txt failiuką ir jį pervadinkite į autorun.inf (sistemoje turi būti įjungtas failų galūnių rodymas). Kai jau turite .inf failą jame įrašykite:

[autorun]
open=failas.exe
icon=ikona.ico

Šiuo atveju failas.exe ir ikona.ico turėtų būti patalpintos root direktorijoje(t.y. tik atidarius diską iškart matomi, negali būti kataloge).

Autorun išjungimas

Kitas dalykas dėl automatinio laikmenų startavimo yra tai, kad jeigu netyčia gausite diską užkrėtą virusu jis gali būti automatiškai paleistas. Tad šiuo atveju mes norime išjungti autorun. Įdėjus laikmeną į kompiuterį ji automatiškai nestartuos ir reikės pačiam nueiti į ją ir paleisti tai ko jums reikia. Taip pat windows nebemėtys kvailų lentelių klausdami ką toliau norite daryti su įdėta laikmena.
Taigi darom raip:

Start
Run
Įrašome regedit, spaudžiam ok 
Einame į: HKEY_LOCAL_MACHINE> SYSTEM>
CurrentControlSet> Services> Cdrom>
Surandame AutoRun
Ant AutoRun 2 kart spragtelim pele
Laukelyje vietoj 1 įrašome 0
Viskas

autorun_isjungt

USB Autorun išjungimas

Taip pat pateikiu ir USB autorun išjungimą. Tai užtruks mažiau nei minutę:

  1. Sukurkime naują .txt  failą. Nėra svarbu kur tai padarysime, patogiausia tiesiog ant darbalaukio (desktop).
  2. Nukopijuojame šį tekstą i mūsų naują .txt failą:

REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf]
@=”@SYS:DoesNotExist”

3. Beliko išsaugoti visa tai per save as.. Nurodome betkokį failo tipą, o pavadinime parašome:  pavadinimas.reg Nesvarbu koks bus pavadinimas, svarbiausia vieta yra failo galūnė .reg. Atidarome naują failą spragtelėdami jį du kartus pele ir viskas, USB autorun išjungtas .

Atnaujinta:

Windows 7 vartotojai turėtų žinoti, jog Microsoftas išėmė autorun galimybę ir pasidaryti veikiančio autorun.inf failo be pagalbinių programų nepavyks. Tai padaryta dėl saugumo sumetimų. Patarimas būtų įrašyti exe failą tiesiai į usb be papildomų folderių ir pavadinti jį kaip nors aiškiai(jeigu duodate kitiems asmenims naudotis):  autorun.exe, runMe.exe, leisti.exe ir pan.

Post Navigation