Jeigu jums iškilo tokia problema, tai yra, jūsų optinis kompaktinių diskų skaitytuvas pradėjo ilgai rašyti į diskus, kopijuojant failus į kompiuterį stabdo jo darbą ir pan. Šiame trumpame gide rasite kaip tai sutvarkyti per pora minučių, be jokių pagalbinių priemonių.

Spaudžiame dešinį pelės klavišą ant My Computer piktogramos ir pasirenkame Properties :
properties

Pasirodžiusioje lentelėje pasirenkame Hardware tabą ir išsikviečiame Device Manager:
device manager

Susirandame IDE ATA/ATAPI controllers, išskleidžiame, spragtelėjame ant Primary IDE Channel dešiniu pelės klavišu ir pasirenkame Properties:
IDE

Nustatymų lentelėje pasirenkame Advanced settings ir pažiūrime kas yra nustatyta prie transfer mode. Jeigu rašo PIO only, reikia pakeisti į DMA if available. Taip padarome ir su secondary IDE channel.

DMA

Paveikslėliuose matote, jog yra du Primary IDE channel, neišsigąskite, jeigu pas jus rodys tik vieną. Visa tai priklauso nuo kompiuterio geležies. Gali būti, jog nustatyta DMA if available, o prie Current transfer mode vistiek rodo PIO. Tokiu atveju spaudžiame iš naujo dešinį pelės klavišą ant reikiamo IDE channel ir renkamės uninstal:
uninstal

Nebijokite, nieko blogo atsitikti negali. Kompiuteriui išinstaliavus IDE tiesiog padarome restartą, persikrovus operacinei sistemai parodys, jog surado nauja įrenginį ir už kelių sekundžių windowsai susiinstaliuos jį per naują. Numatytieji nustatymai turi būti DMA… Galite pasitikrinti ir įsitikinti. Dabar jūsų DVD įrenginys turi dirbti daug greičiau ir per daug neapkrauti kompiuterio darbo.

Post Navigation