damn-small-linux

Tikrai velniškai mažas linux, toks mažas, kad užima vos 51mb. Parsisiųsti galima iš  čia.
Kas nori gali išbandyti šią os windows’uose tiesiog parsisiuntę dsl-embedded.zip
Išarchyvavus paleiskite  dsl-base.bat failą. DSL paleisti windows sistemoje veiks lečiau nei tiesiog iš cd ar flash atmintinės. Norėdami išeiti tiesiog spauskit Powerdown > Shutdown. Nerealios grafikos nesitikėkite, tačiau, kaip tokiai mažai operacinei sistemai tai visiškai normalu, be to joje yra intergruota ir nemažai būtiniausių programų.

Taip pat damn small linux galima nešiotis ir savo usb atmintinėje. Ko jums reikės?

  • Parsisiųsti DSL(tiks ir anksčiau naudotas) ir syslinux
  • Suformatuotos flash atmintinės fat32 formatu, kurioje telpa bent 64mb

Parsisiųstus archyvus tiesiog išskleiskite į atmintinę ir galite bandyti perkrauti kompiuterį. Nepamirškit bios nustatymų, kad pirmiausia pradedama startuoti iš flash. Man viskas puikiai suveikė ir sistema startavo. Tiesa apie draiverius ir programas kita kalba, nes daug ką teks susikonfiguruoti pačiam. Patarčiau tai padaryti windowsuose, nes visa informacija išsaugoma į atmintinę ir nustatymai ten ir pasiliks. Man neveikė bevielis tinklas ir grafika švelniai tariant baisi. Vartotojo sasają (interfeisą) reikėtų pasikeisti į fluxbox.

Taigi kam patinka minimalistinis stilius arba turit žiauriai seną pc (neįsivaizduoju koks senas jis turėtų būti) DSL išbandyti tikrai reikėtų. Taip pat jeigu norite su savimi nešiotis visą operacinę sistemą damn small linux tam puikiai tiks. O tiems kas nori išbandyti linux ir nenori sukti galvos dėl konfiguracijos ir kitų problemų rekomenduoju ubuntu.

Keletas screenshot’ų, kaip atrodo dsl:

dsl1

dsl2

Info wikipedijoje.

Post Navigation