wifi

Belaidis internetas (WLAN) – patogu, greita, bet ar saugu? Juk kompiuteris gauna/siunčia informaciją oru skindančiomis bangomis, o šios bangos kaip žinia neapsiriboja vien jūsų kambario ribomis. Na nebent gyvenate metaliniame narve(tikriausia ne…) 🙂 Norint padaryt savo tinklą saugesnį reikia šiek tiek pažaisti su maršrutizatoriaus(router arba kitaip tarian AP nustatymais). Taigi ką reikia keisti:

1. Pakeisti standartinius maršrutizatoriaus nustatymus. Naršyklėje įvedame 192.168.1.1 (dažnaiusia) ir prisijungiame prie maršrutizatoriaus. Tada pakeičiame:

  • SSID – belaidžio interneto vardas. Žinant standartinį tinklo vardą galima atspėti ir standartinius prisijungimo duomenis.
  • Slaptažodį – reikalingas prisijungimui prie maršrutizatoriaus. Dažniausia būna panašūs į: admin:admin, admin:password ir pan… Arba gali ir išvis nebūti.

2. Išjungti SSID transliavimą. Jūsų belaidis internetas nebus matomas visiems, tad norint prie jo prisijungti reikės žinoti tinklo vardą ir jį įvesti klaviatūra.

3. Įjungti WEP ar WPA informacijos šifravimą.

4. Įjungti ir susikonfigūruoti MAC adresų filtravimą. Tokiu atveju prie tinklo prisijungti bus leista tik prietaisams, kurių MAC adresas yra sąraše. MAC adresą galima sužinoti cmd įrašius ipconfig /all komandą(MAC rasite prie Physical Address).

Kadangi kiekvieno maršrutizatoriaus vartotojo sąsaja skiriasi paveikslėlių nedėsiu, bet pagrindus ką daryti turite. Jeigu nesate tikri ar “tai”galima keisti klauskit arba nekeiskit. O jei kažkas atsitiko ne taip kaip tikėjotės teks susirasti ir nuspausti reset mygtuką esantį kažkur ant routerio.

Post Navigation