Windows sistemoje pats paprasčiausias būdas paspausti Print Screen mygtuką klaviatūroje.

Print_scrn

Jį paspaudus reikėtų nueiti į bet kokią paveikslėlių redagavimo programą, puikiai tiks ir Ms Paint. Programai atsidarius paspauskite ctrl+v ir ekrano nuotrauka bus įkelta. Belieka viską išsisaugoti(ctrl+s), pasirinkite formatą .png ar .jpg, nes .bmp užima labai daug vietos lyginant su kitais paveikslėlių formatais.
Norėdami padaryti ne viso ekrano, o tiesiog vieno lango nuotrauką spustelėkite Alt+PrintScreen klavišus, bus nufotografuota tik aktyvios programos langas. Galima paspaudus ctrl+v ekrano nuotrauką įkelti tiesiai į word dokumentą, nebūtina iš pradžių išsaugoti kaip atskiro paveikslėlio.

Kitas atvejis, kai klaviatūroje neturime ar yra sugedęs  PrintScreen mygtukas. Ką daryti tada?
Tada teks parsisiųsti programą, kuri galėtų padaryti screenshot. Aš asmeniškai naudoju Evernote. Tiesa, jeigu neturite printscreen mygtuko(na čia tikriausia tik mac klaviatūrų problema) reikės evernote programoje nueiti į Tools>Options>Clipper ir Global clip screenshot hotkey nustatyti bet kokį klavišą ar jų kombinaciją vietoj screenshot mygtuko.
Dar viena programa Quick Screenshot Maker, patiko, jog galima daryti nuotraukas netgi atskirų objektų, mygtukų, laukų ir pan… Nereikia papildomai karpyti ir galima iškart išsaugoti vienu iš populiariausių formatų.
Na ir begalės kitų programų kaip: Snagit, ScreenHunter ir t.t… ar netgi firefox įskiepis screengrab(puikiai tiks fotografuoti tinklapiams)

Video, filmų nuotraukas labai paprasta daryti su VLC, tiesiog spaudžiame DPK(dešinį pelės klavišą) ant rodomo filmo ir pasirenkame snapshot, viskas bus iįsaugota tiesiai į My Documents\My Pictures katalogą.

  • Ubuntu sistemoje programos ar ekrano nuotrauką galima padaryti su “Screenshot” įrankiu. Einame į Applications>Accessories>Screenshot programoje galime nurodyti įvairius parametrus kokį langą fotografuoti ir pan.
  • Windows 7 turi integruotą programą daryti ekrano ir kitų langų nuotraukoms. Šia programą galite rasti adresu %windir%\system32\SnippingTool.exe (arba C:\Windows\System32) arba spaudžiam start ir į paieškos laukelį įvedame SnippingTool
  • MAC OS Apple klavišą + Shift + 3. Daliai ekrano Apple klavišas + Shift + 4 ir pažymėti su pele reikiamą vietą arba paspausti space klavišą ir spragtelėti ant reikiamo lango. Nuotrauka išsaugoma ant darbalaukio.

Post Navigation