Naudojant CMD

Dėl tam tikrų priežasčių gali prireikti paslėpti vieną iš diskų (pvz D). Taip galima apsaugoti jį nuo neklaužadų vaikų ar šiaip nepageidaujamų asmenų. Viską greit ir nesunkiai galima padaryti pasitelkus į pagalbą CMD. Žinoma tai nėra toks būdas, kurio pažengęs kompiuterių vartotojas negalėtų atsekti. Paleiskime CMD (command prompt) Start -> All programs -> accessories. Atsiradusiame juodame lange rašome diskpart , po to list volume. Atsiras sąrašas, prie kiekvieno volume parašytas skaičius reiškia jo numerį, Ltr stulpelis parodo disko raidę, kuri dabar yra jam priskirta. Dabar reik pasirinkti norimą diską ir parašyti select volume # (# – skaičius, kurį pasirinksite patys). Kai diskas parinktas rašome remove letter # (# – šiuo metu diskui, kurį norime paslėpti priskirta raidė). Štai kaip tai atrodo:

Dabar My Computer turėtų neberodyti šio disko. Norėdami jį vėl sugrąžinti kartosime veiksmus (jeigu išjungėte cmd) iki select volume #, pasirinkę paslėptą diską parašysime assign letter # (# – raidė kurią priskirsite paslėptajam diskui, kad jis vėl taptų matomas).

Naudojant Drive Manager

Yra daugybė tokių programų, paminėsiu vieną iš jų. Drive Manger, viską supaprastina, lengva naudoti, nereik instaliuoti. Parsisiųsti čia.

Teks perkrauti kompiuterį, kad įsigaliotų padaryti pakeitimai.

Jei nesate patyrę – atlikite viską atsargiai, už patirtą žalą neatsakome.

Post Navigation