Jeigu turit seną kompiuterį (arba naują, bet lėtą), kuris pastoviai stringa, lūžinėja programos, lėtai kraunasi windowsai ir porn puslapiai, nenusiminkite! Šie patarimai jums padės(gal):

  1. Pirkite naują (bet greitą) kompiuterį. Jėėė! Jeigu to padaryt negalit, skaitykite toliau.
  2. Kadangi negalit įsigyt naujo ir greito kompiuterio, tuomet reikėtų senus (arba naujus, bet lėtus) windowsus pakeist naujais ir gretais windowsais. Informaciją kaip tai padaryt rasit čia ir čia ir čia ir čia.
  3. Kadangi persirašinėt windowsų nenorit, arba tingit, teks bandyti prikelti turimus. Tad toliau keletas patarimų kaip tai padaryt:

Pirma reiktų atsikratyt nereikalingų programų. Tai padės padaryt nemokama programa – PC decrapifier. Pašalins nereikalingą šlamštą ir leis patiems pasirinkt kokias programas norite ištrinti. Jeigu šiam darbui atlikti nenorite naudoti jokių pašalinių programų, tiesiog eikit į Start -> Control Panel -> Programs and Features, ten rasit visas kompiuteryje įrašytas programas ir jas galėsite pašalinti.

Antra Atsikratę nereikalingų programų toliau turėtumėt atsikratyti visų kenkėjų (virusų). Tai padės padaryt Malwarebytes Anti-Malware, taip pat bet kokia antivirusinė programa. Galima išbandyti daugybę skirtingų: MS security essentials, Avira, Avast, AVG… Taip pat Hitman Pro ir Panda

Trečia Baigę valyti kenkėjus, norėsite atsikratyti senais nereikalingais failais, bei susitvarkyti windows registrą. Čia jums padės CCleaner. Paspaudę Analyze ekrane pamatysit  viską, ką programa siūlys ištrinti. Pagrinde tai būna laikini failai, naršyklių slapukai ir pan. Taip atlaisvinsit vietos kietajame diske.

ccleaner

Registry sekcijoje programa išanalizuoja windowsų registrų failus ir pašalina senus bei nereikalingus.

ccleaner

Galiausiai, kad kompiuteris veiktų greičiau, reikia sutvarkyti startup programas. Tą galite padaryti su CCleaner(arba į Run laukelį įvedė  msconfig):

ccleaner registry

Tiesiog išsirinkite programas, kurios nėra jums būtinos tik užsikrovus kompiuteriui ir padarykit disable.

Jeigu žinote geresnių programų ar būdų kaip išvalyti savo kompiuterį mielam kviečiame pasidalinti komentaruose.

Post Navigation