Paprastai prisegant kokį nors aplanką (folderį), pagal nutylėjimą jis pridedamas prie explorer.exe kaip antrinis ir jį galima pasiekti paspaudus dešinį pelės klavišą ant Windows Explorer ikonos, esančios užduočių juostoje. Tačiau jeigu norima aplanką atskirti ir prisegti kaip atskirą (kad būtų galima greičiau jį pasiekti) gali iškilti problemų. Tad kaip tai padaryt:

Spaudžiame dešinį pelės klavišą ant darbalaukio ir sukuriame naują tekstinį failą:

Pakeiskite failo pavadinimą į kanors prasmingo, o .txt į .exe (pvz: Dokumentai.exe). Tai galima padaryti atidarius tekstinį failą ir saugoti per save as, tada ties save as type: parinkti all files ir prie file name įrašti pavadinimas.exe:

Nekreipkite dėmesio į perspėjimą ir išsaugokit pakeitimus. Atsiras antras failas plėtiniu .exe. Dabar jau galime failą prisegti prie užduočių juostos: dešniu pelės klavišu pin to taskbar. Po to susiraskite aplanką kurį norite prisegti, įspaudę shift klavišą dešiniu pelės klavišu spauskite ant aplanko ( taip iškviesite papildomą meniu, kuriame yra pasirinkimas copy as path):

Dabar užduočių juostoje paspauskite dešinį pelės klavišą ant jau prisegto .exe failo, atsidarius mini meniu dar kartą dešinį pelės klavišą ant pavadinimo ir tada properties:

Pasirinkite shortcut tabą, paprastai jis iškarto ir būna atidaromas, išvalykite Target: langelį ir paspauskite jame ctrl+v, taip įklijuosite jūsų norimo aplanko lokaciją, kurią prieš tai nukopijavote meniu punktu copy as path. Iškarto galima pakeisti ir ikoną, kad būtų gražiau:

Dabar jau galite ištrinti nuo darbalaukio sukurtą .txt ir .exe failus.

Post Navigation