Jeigu namie turite du kompiuterius, juos galima sujungti į taip vadinamą workgroup. Taip galima persiųsti duomenis iš vieno PC į kitą, naudotis vienu spausdintuvu ar kitu prietaisu su abiem PC, žaisti žaidimus…

Mum reikės:

  1. Dviejų kompiuterių su windows programine įranga ir tinklo plokštėmis.
  2. Vieno versto ethernet laido(kai kurios naujos tinklo plokštės dirba ir su neverstais laidais), arba dviejų neverstų + Hub/Switch.

Jeigu naudojate maršrutizatorių(router), jis iškart sujungia ir laną, nustatome jame Use Router as DHCP Server ir pats viską sureguliuos. Kad pasiekti routerio nustatymus, naršyklėje į adreso juostą suvedame 192.168.0.1 arba 192.168.1.1 dažniausiai.

Verstas kabelis atrodo taip:

crossover-cable

Hub:

Jei naudosime Hub/Switch, abu PC reikia įjungti į prietaisą. Šis būdas patogesnis, nes tuo pačiu galima naudotis ir internetu. Jeigu turime verstą laidą, tereikia  juo tiesiogiai sujungti abu PC, šiam atvėjui kad tinklas veiktų, teks pakeisti keletą nustatymų. Jeigu turite internetą, tiesioginis sujungimas nebus labai naudingas, nebent laikinam naudojimui, kol persikelsit duomenis, nes tuo metu internetu naudotis praktiškai nebus įmanoma.

Norint sujungti tiesiogiai su verstu laidu:

Einam  Control Panel->Newtwork and sharing options, ant Local area conection spaudžiame properties, pasirenkam Internet protocol versnion 4, ir spaudžiam properties. Pažymime Use the fallowing ip address ir suvedame vienam kompiuteriui šį adresą: 192.168.0.1 , antrajam PC dažniausiai nieko keisti nereikia. Perkrauname abu kompiuterius ir LAN turėtų veikti, jeigu neveikia galima pabandyti antrajam PC pakeisti adresą: 192.168.0.2 ir vėl perkrauti. Jeigu viskas veikia, My newtwork places turi atsirasti kito kompiuterio vardas.

Post Navigation