Gavom laišką, kuriame buvo prašoma padaryti trumpą aprašymą, kaip galima blokuoti internetinius tinklapius. Dėl ko juos reiktų blokuoti, čia jau spręsti jums patiems. Galima padaryti pokštą draugams, užblokuoti facebooką ar one.lt ir stebėti, kaip jie eina iš proto nežinodami ką daryti.. Na gerai, draugų nekankinkim, draugus reik saugot ir branginti. Geriau prižiūrėkit savo mažus vaikus, brolius ar seses, kad nelandžiotų internete, ten kur jiems dar negalima. Po to užauga serijiniai žudikai ar prievartautojai…brr. Tad eikime prie reikalo.

Yra mažas failas, kurio pagalba blokuoti internetinius puslapius yra labai paprasta. Jį rasite čia:

C:\windows\system32\drivers\etc\hosts

Jeigu windows’ai įrašyti kitame diske( ne C), tuomet raidę C pakeiskit į savo windows’ų disko raidę. Kad būtų paprasčiau, galite nukopijuoti adresą iš čia, į starto run laukelį ir paspausti enter. Nepamirškite, jog reikia turėti administratoriaus teises kompiuteryje, norint redaguoti hosts. Jeigu atsiras lentelė, kuri paklaus, kokios programos pagalba atidaryti host failiuką, rinkitės notepad.

Atidariusiame lange, iškart po # ::1             localhost spauskite enter ir rašykite:

127.0.0.1 facebook.com

skaičiai visuomet tie patys, na o po jų reikalingas tarpas ir tuomet rašome svetainės, kurią norime užblokuoti adresą. Dėl visa ko, galima pridėti ir:

127.0.0.1 www.facebook.com

Tuomet mūsų hosts failas atrodys taip:

Nepalikite tuščios eilutės. Nepamirškite išsaugot pakeitimus. Dabar einame į naršyklę ir bandome atversti užblokuota puslapį:

 

Jeigu norite atblokuoti svetainę, tiesiog ištrinkite iš hosts failo jos adresą. Beje, tokiu būdu, svetainės blokuojamos iškart visose naršyklėse.

 

 

 

Edit: arba jeigu turite kur nors pasidėję shortcutą/ikoną į notepad, spauskit ant jos dešinį pelės klavišą ir pasirinkit run as administrator. Tada tiesiog einat į  C:\windows\system32\drivers\etc\hosts ir nutempiat hosts failiuką į notepad langą.

Dar vienas pastebėjimas. Jeigu tarkim apsilankėte facebook.com ir iškart po apsilankymo nutarėte šią svetainę užblokuot, blokavimas gali neveikt dar keletą minučių nes kompiuteris savo atmintyje saugo tinklapių IP adresus ir jie iš jos išmetami tik po tam tikro laiko tarpo.

Post Navigation