Tikriausiai visi matėte šį ženklą? Ar bent jau įvairias jo interpretacijas. Tai yra RSS – Really Simple Syndication (labai paprastas sindikatas). RSS yra interneto (jeigu galima taip pasakyti) naujienų formatas, naudojamas publikuojant dažnai atnaujinamus tinklapius, portalus, blogus ir pan… RSS dokumentas angliškai vadinamas feed, reikėtų suprasti perkeltine prasme kaip naujienų srautas. Tai geriausias būdas sekti karščiausias naujienas, nes jas pastebėsite vos tik jos bus paskelbtos.
Kaip jis veikia?
Tarkim naujienų portale atsirado naujas straipsnis, norėdami jį perskaityti jūs paprastai turėtumėte nueiti į tinklapį, jį susirasti, atsidaryti ir tik tada skaityti. O jeigu tokių tinklapių ne vienas ir ne 2? Jums tada reikia atsiminti krūvą adresų, eiti į kiekvieną atskirai, peržiūrėti visą jo turinį ir atsirinkti ką skaitėte ką ne. Taigi tai labai panašu į pašto dėžutę į kurią gaunate naujausius tinklapių straipsnius ir kitą publikuojamą informaciją.
Kaip jį skaityti?
Sekti naujienas per rss yra daug būdų. Rekomenduočiau naudotis online, kitaip tariant internetiniais portalais kurie teikia rss prenumeravimo ir skaitymo paslaugas. Priežastys paprastos: sekti naujienas galėsite iš bet kurio kompiuterio pasaulyje, ir kita, kad netyčia sugedus kompiuteriui neprarasite viso savo sekamų tinklapių sąrašo ir nereikės prenumeruoti visko iš naujo. Keletas populiarių rss skaitymo portalų: Google Reader, Bloglines, NewsGator, FeedShow, NetVibes. Asmeniškai aš naudojuosi Google Reader, todėl aprašysiu plačiau.
Kaip naudotis Google Reader?
Jeigu turite gmail „accountą“ jums netgi nereikės registruotis, tiesiog einate į http://www.google.com/reader ir prisijungiate. Jeigu dar neturite paskyros, einame į https://www.google.com/accounts/NewAccount ir susikuriam.
Dažniausiai RSS ikona būna šalia tinklapio adreso, tas geltonas kvadratėlis.

rssmeniu

Spragtelim ant jo. Atsidarys naujas langas. Kopijuojame jo adresą (pažymim su pele, spaudžiam ctrl+C)

Tada einame atgal į google reader tinklalapį http://www.google.com/reader.Spaudžiam
Add a subscription, ir įkeliam adresą, ctrl+v. Galima paspaudus
Add a subscription įrašyti tiesiog to tinklapio adresą, bet tai ne visada gali suveikti.

rss

  1. Add a subscription, čia reikia įvesti tinklapio adresą arba jo rss adresą.
  2. Kiek neperskaitytų straipsnių yra apskritai
  3. Tinklapiai iš kurių prenumeruojamos naujienos
  4. Skaitymo langas, tesktas, paveiksleiai, video ir t.t… Viskas šiame lange
  5. Paieška tarp prenumeruojamų tinklapių naujienų, naudinga kai reikia susirasti seniai skaitytą straipsnį ar komentarą.

Viskas, dabar visos tinklapio naujienos atsiras ir pas jus, jūsų google reader. Tinklapių galite prisidėti kiek tik norite, bet nepersistenkite, nes naujienų srautas gali tapti nebeperskaitomas.

Turite klausimų? Rašykite komentaruose.

Post Navigation