Pradžiai norėčiau paminėti, kad tinklapiai į kuriuos galite talpinti savo paveikslėlius/nuotraukas skiriasi. Vieni reikalauja registracijos kiti ne, vieniems reikia papildomos programinės įrangos kitiems ne, taip pat į daugelį tokių tinklpių siunčiant savo nuotraukas jos bus sumažintos(tačiau ne visur). Na ir žinoma srauto limitas, megabaitų limitas(irgi ne visur). Daugumą šių problemų galima išspręsti sumokant kelis litus, bet daugeliu atvejų užtenka ir nemokamų alternatyvų.

Tad kurio portalo paslaugą rinktis yra jūsų asmeninis reikalas. Na ir žinoma, jeigu jau kuriate galeriją, tikriausia norėsite ja su kuo nors pasidalinti?

 1. flickr
  Šiuo metu populiariausias galerijų ir paveikslėlių talpinimo portalas tikriausia yra Flickr. Norint prisijungti jums reikės užsiregistruoti. Arba jeigu turite yahoo! accountą galite su juo iškart ir prisijungti. Flickr jums suteikia 100mb limitą fotografijoms ir 2 video filmukų talpinimui per mėnesį, t.y. tiek megabaitų/video galėsite nusiųsti į jų svetainę. Naudojantis flickr nemokamai galima talpinti nuotraukas iki 10MB tačiau jos bus sumažintos iki 1024 pixelių(ilgiausia kraštinė), sumokėjus galima talpinti originalaus dydžio fotografijas. Naudotis paprasta ir lengva.
 2. picasa
  Picasa. Google produktas, tad jeigu turite gmail paštą galite ramiai jungtis su savo pašto prisijungimo vardu ir slaptažodžiu. Norint talpinti fotografijas jums reikės picasa programos, parsisiųsti iš čia(picasa). Paveikslėlio dydis iki 20MB ir engali viršyti 50 megapixelių, todėl galima talpinti praktiškai bet kokio dydžio fotografiją.
 3. photobucket
  Photobucket. Galima talpinti tiek paveikslėlius tiek filmukus. Paveikslėlių limitai: 1MB kiekvienas arba rezoliucija neviršinanti 1024×768. Video limitai: 5min trukmė, 100mb dydis.
 4. pict
  PICT. Ypač paprasta naudotis, paveikslėlio nusiuntimas vos keliais pelės spragtelėjimais. Failai iki 3.5Mb, JPG/PNG/GIF formatu. Na ir žinoma kadangi nemokama tai reklamos netrūksta.
 5. freeimg
  Freeimagehosting. Failo dydis iki 3000KB. Formatai GIF, JPG, BMP, PNG, bmp konvertuoja į jpg. Viskas nemokama. Registruotis nebūtina.
 6. pictiger
  Pictiger. Talpinti pavaikslėlius, kurti galerijas, dėti juos į tinklapius-blogus, keisti paveikslėlių dydį. Nesiregistravus galima talpinti iki 5 paveikslėlių vienu metu ir jų dydis negali viršyti 1mb. Užsiregistravus galima siųsti iki 100 paveikslelių vienu metu, jų dydis iki 5mb.
 7. tinypic
  Tinypic. Dydis iki 1600 pixelių, jeigu didesnis bus automatiškai sumažinta. Leidžia lengvai dalintis fotografijomis tokiuose portaluose kaip MySpace, eBay, bei bloguose. Registruotis nebūtina.

Kadangi šį sąrašą galima būtų testi iki begalybės pateikiu kitų tinklapių nuorodas:

Lietuviški:

Post Navigation