Sveiki, sekmadienio popietė, prikimštas pilvas – puikus metas  parašyti ką nors naudingo. O gal ir nelabai naudingo.

Kadangi Microsoft Office programinis paketas yra populiarus – juo naudotis moko ne tik mokyklose, bet ir kolegijose ar net universitetuose (nors jis velniškai brangus ir tikrai ne kiekvienas lietuvis gali sau leisti pirkti tokias programas), todėl nusprendžiau parašyti kaip jį sulietuvinti. Sulietuvinimas reiškia, jog visi įrankiai ir programos meniu bus rodomi lietuviškai.

Žinoma pirmiausia reiktų turėti patį Office programinį paketą. Šiuo metu Microsoft siūlo tris skirtingus variantus, iš kurių pigiausias yra Office Home and Student. Deja, bet jame pasigedau Outlook programos, kurios pačiam reikėjo studijuojant. Tad pavadinime palikčiau tik Office Home… Na, bet tarkim, kad programinį paketą turite, bereikia jį sulietuvinti. Tad pirmyn!

Ak, bet ir čia atsimušam į pinigus, nes pasirodo, jog norėdamas pasikeisti Microsoft Office kalbą, turi jiems papildomai sumokėti.  Viso 24.95$ už lietuvių kalbą, na nebent įrodysit esą studentu, tuomet kainuos tik 9.95$. Žinoma protingiausia būt, perkant Microsoft Office programinį paketą, pirkti jį iškart lietuvišką.

Tačiau yra šis tas ir nemokamai! O tas šis tas, tai “Microsoft Office” ekrano patarimų kalba. Jei paprasčiau, tai tie burbuliukai, kurie pasirodo užvedus pelę kur nors. Viskas atrodys va taip:

Nemokamai parsisiųsti galite iš čia. Įrašant nieko žinoti nereikia, paleidžiame parsiųstą .exe failą, next, next, finish. Tačiau visas pagrindinis meniu taip ir liks anglų kalba, tad iš tokio sulietuvinimo naudos ganėtinai mažai. Tad tarkim, kad nusipirkom (arba ne) sulietuvinimo paketą ir norime sužinoti kaip juo naudotis:

  • Paleidžiame jį, matom tokį langą:

Pažymim, kad sutinkam su sąlygomis ir spaudžiam tęsti:

Galima diegti iškarto, arba Tinkinti. Patarčiau spausti pastarąjį ir susikonfigūruoti paketą pagal savo poreikius:

Jeigu spaudėte Tinkinti, atsidarys toks langas(paveikslėlis viršuje). Čia galima pasirinkti programas, kuriom bus įrašyta lietuvių kalba:

Jeigu programos neturite, prie jos pažymėkite – Nepasiekiama. Jeigu norite įrašyti lietuvių kalbą, pažymėkite – Viskas vykdoma mano kompiuteryje.

Baigus įrašinėti, įsijungiame programą, kuriai norime pakeisti kalbą (mano atveju MS Word), spaudžiam File -> Options -> Language. Matome tokį langą:

Prie Display ir Help language pažymim Lithuanian (lietuvių) ir spaudžiam Set as Default. Belieka perjungti programą iš naujo ir vuolia!

 

Post Navigation