paypal
Taigi gavau tokį laišką iš paypal:

Dear Vytautas,

This spring you could be a winner, just for using PayPal! From now until 29th May, we’re giving away £10,000 to one lucky PayPal customer every week! Terms apply.

All you need to do is pay online with PayPal and you’ll be entered into the prize draw – and the more times you shop, the more chances you get!

Did you know that you can use PayPal on thousands of websites, as well as eBay? From fashion and electronics to jewellery, gifts and gadgets – you can shop for almost anything with PayPal. And the great thing is you don’t have to keep entering your details on different websites, as we remember them for you. So it’s safer, faster and easier.

Taigi, keikvieną savaitę  kažkuris Paypal vartotojas laimės 10 000 svarų, hei ar ne puiku? Skubam mokėti su paypal 😉 Ir šiaip paypal man daug labiau patinką už  mokėjima kreditine, nereikia įvedinėt krūvos kodų ir kitos informacijos, taigi ir saugiau. Labai paprasta pervedinėti pinigus iš sąskaitos į paypal accountą ir persivesti galima tik tiek kiek mums reik, minusas toks, kad ilgai užtrunka registracija ir jos patvirtinimas ir pinigų pervedimas iš banko sąskaitos. Bet kadangi viskas už dyką, kodėl gi ne.

Post Navigation