priekis
Taigi po ilgų paieškų ir dvejonių kokią pelę pirkti, nusprendžiau apsistoti ties Logitech MX 1100r.

Internete daug atsiliepimų ir įspūdžių. Pasiskaitinėjau ir žinoma, kaip ir apie daugelį dalykų nuomonės vieningos nėra. Didžiausias mx1100 minusas dažniausia buvo minima tai, kad ji nėra pakraunama. Tačiau… Pasirodo yra ir pakraunama šios pelės versija mx1100r. Skirtumas tik toks, kad ši pelė gali būti pajungta ir pakraunama per USB jungtį ir į ją dedasi tik 1 AA pakraunamas elementas (į paprastą versiją dedasi 2).

Baterijos gyvavimo laikas turėtų būti apie 6 savaitės. Pilno krovimosi laikas apie 7 valandas. Per 15min krovimo laiko šiai pelei energijos turėtų užtekti visai parai.

Mygtukų tikrai netrūksta, jų yra netgi 10. Kiekvieną galima susukonfiguruoti pagal poreikius. Nustatymai pagal nutylėjimą yra tokie:

 1. Kairys PK
 2. Dešinys PK
 3. Zoom arba paprasčiausia ratuko paspaudimas, gan patogu jeigu reikia greitai ką nors padidinti ar sumažinti.
 4. Forward – naršant puslapius ar katalogus šiuo klavišu galima eiti toliau.
 5. Back –  naršant puslapius ar katalogus šiuo klavišu galima grįžti atgal.
 6. Left scroll – horizontalus sukimas kairėn
 7. Right scroll –  horizontalus sukimas dešinėn
 8. Mouse sensitivity+ – pelės jautrumo (DPI) didinimas. DPI galima keisti nuo 400 iki 1600.
 9. Mouse sensitivity- – pelės jautrumo (DPI)mažinimas.
 10. Mygtukas po nykščiu – parodo visas veikiančias programas, panašiai kaip alt+tab tik gražiau.
 11. Na ir mygtukas keisti ratuko sukimosi funkciją, jis gali suktis laisvai arba traškėdamas. Šis mygtukas nėra konfiguruojamas.

rech
Tvarkykles reikės parsisiųsti patiems iš logitech svetainės. Yra ir mac ir windows.

Kaina Lietuvoje apie 200lt plius minus keli litai. Kolkas buvau radęs tik internetinėse parduotuvėse (būtent rechargeable versiją)

Naudojimas, del savo formos pelė ypač gerai priglunda prie delno, tiesa, jeigu jūsų ranka šiek tiek mažesnė nei vidutinė reikėtų pagalvoti ar tikrai ji jums bus patogi. Keičiamas DPI taip pat puikus dalykas, padės susidoroti su užduotimis, kur reikia didesnio tikslumo, lengviau. Tačiau ši pelė nors ir su keičiamu DPI nėra pritaikyta žaidimams (žinoma niekas ir nedraudžia su ja žaisti žaidimų), jeigu jums riekia pelės būtent žaidimams patarčiau Logitech G9, tikriausiai geresnės šiuo metu nėra. Ratukas gali suktis labai lengvai, kas padeda prasukti labai ilgus dokumentus ypač greitai.

Taigi kolkas pirmi įspudžiai toki, puiki pelė, bet ir turinti savo kainą.

Post Navigation