Vedamas smalsumo ir noro tubulėti, įsigijau Raspberry Pi. Tai kreditinės kortelės dydžio kompiuteris, kuris gali atlikti visus veiksmus kaip ir paprastas asmeninis kompiuteris. Jo privalumai būtų dydis – galima lengvai transportuoti ir vartojama energija. Raspberry Pi yra maitinamas 5V įtampos, vartojama srovė gali kisti nuo 500mA iki maždaug 1,5A (priklausomai nuo prijungtų išorinių įrenginių). Kompiuteris nekaista, todėl gali veikti 24/7.

Yra išleisti 2 modeliai – Raspberry Pi A ir B. Jie skiriasi techniais duomenimis:

  •  A modelis – 1xUSB 2.0, 256 SDRAM, netuti Ethernet jungties, naudoja mažiau energijos 300mA(1.5W).
  • B modelis – 2xUSB 2.0, 512 SDRAM, turi Ethernet jungtį, naudoja 700mA (3.5W).

 Bendri duomenys: 

700MHz ARM architektūros vieno branduolio procesorius, Broadcom VideoCore IV 250MHz vaizdo plokštė, atkuria iki 1080p raiškos video, 1xRCA ir 1xHDMI, 3.5mm audio išvestis, 1xSD kortelės lizdas.

Yra keletas trūkumų: 

  • Prie kompiuterio nepridėtas maitinimo šaltinis, todėl teks patiems tokį įsigyti. Šiaip tinka įvairių telefonų ar kitokių prietaisų pakrovėjai. Minimaliai užtenka 5V, 700mA maitinimo šaltinio, tačiau jeigu norėsite prijungti papildomų įrenginių, energijos gali neužtekti. Rekomenduočiau susirasti 5V bent 1,2A -1,5A maitinimo šaltinį. Įrenginys maitinasi per microUSB jungtį.
  • Kompiuteris neturi jokios vidinės atminties, todėl reikės įsigyti SD kortelę į kurią teks įrašyti operacinę sistemą. Rekomenduojama 4 ir daugiau GB talpos kortelė.
  • Kompiuteris neturi jokios dėžutės, perkant gausit nuogą mikroschemą, todėl reikės įsigyti papildomai ir dėžutę, kitaip rizikuosit savo įrenginio gyvybe. Pi dėžutė.
  • Taip pat reikės pelės, klaviatūros ir hdmi jungtį turinčio monitoriaus. Jeigu turit galimybę prijungti Raspberry prie namų tinklo/interneto, išorinių įrenginių gali ir nereikėti, tiesiog patį Raspberry galima susikonfigūruoti taip, jog jį valdyti eitų tiesiai iš asmeninio kompiuterio.
  • Kadangi yra tik 2 USB portai, norint daugiau įrenginių prijungti reikės USB šakotuvo. 

Pats kompiuteris skirtas Linux pagrindu sukurtoms operacinėms sistemoms. Tokių yra keletas, galite pasižiūrėti čia. Jeigu niekada nesate susidūrę su Linux’ais, neišsigąskit, nes internete pilna įvairiausių pamokų, kurias supras ir visiški naujokai. Raspberry Pi:

 

Post Navigation