Turbūt daugelis iš Jūsų naudojatės Skype programa. Pripažinkim, jog tai populiariausia tokio tipo programa. Kodėl taip yra? Greičiausiai todėl, kad ja labai paprasta naudotis ir yra nemokama bendraujant su kitais Skype vartotojais. Galima realiu laiku susirašinėti tekstinėmis žinutėmis, kalbėtis bei matyti vienas kitą, na ir žinoma siųsti duomenis (neriboto dydžio). Ko dar gali reikėti? Bet paprastiem namų vartotojams neretai iškyla problemų bandant pasišnekėti. Dažniausios problemos – vienas kito negirdi arba nemato vaizdo. Pateikiu pagrindinius nustatymus, kurių dažniausiai užtenka šioms bėdoms išspręsti:

Kai Jūsų negirdi

  • Pirmiausia reiktų patikrinti Skype nustatymus, nes dažniausiai ten ir būna šuo pakastas. Spaudžiam Tools -> Options -> Audio settings ir patikrinam Microphone nustatymus. Gali reikėti pagarsinti, arba pasirinkti iš sąrašo kitą įrenginį:

mikrofonas

  • Jeigu Skype nustatymų pakeitimas nepaėjo arba ten nėra ką keisti aplamai, įsitikinkit ar mikrofonas įkištas į jam skirtą lizdą. Jeigu naudojate mikrofoną su 3,5 mm jungtimi, jis dažniausiai kišasi į rožine spalva pažymėtą jungtį. Jeigu jungtys vienodos (pasitaiko nešiojamuose kompiuteriuose) dažniausiai būna piešinukas virš jungties.
  • Jeigu naudojate mikrofoną su USB jungtimi arba integruotą kompiuteryje, reiktų įsitikinti ar yra jam reikalingos tvarkyklės. Spaudžiam dešinį pelės mygtuką ant My Computer -> Properties -> Device manager. Atsidarys lentelė su visais kompiuterio įrenginiais, jeigu prie įrenginio yra geltonas šauktukas, reiškia jog tvarkyklių nėra ir įrenginys neveikia. Jeigu prie įrenginio nupiešta juoda rodyklė rodanti žemyn, įrenginys yra tiesiog išjungtas, jį įjungti galite paspaudę ant jo dešinį pelės -> Enable. Jeigu mikrofonui ar kitam įrenginiui trūksta tvarkyklių, visų pirma reiktų paieškoti gamintojo duoto kompaktinio disko, tokie dažniausiai būna pridedami perkant kompiuterį arba kitus įrenginius, kuriems gali reikėti papildomų tvarkyklių. Jeigu disko neturite, tuomet atsidarę Device manager spauskite dešinį pelės ant įrenginio su geltonu šauktuku -> Update driver. Tam reikalinga interneto prieiga. Jei ir tai nepadės, tada reiktų išsiaiškinti įrenginio tikslų pavadinimą ir ieškoti tvarkyklių internete.
  • Dažnai problema būna mikrofono nustatymuose ne tik Skype, bet ir pačiuose Windows. Einam Device Manager -> Sound -> Recording. Čia turėtų rodyti visus turimus mikrofonus, jeigu nerodo nei vieno – spauskit dešinį pelės laisvoj vietoj ir pažymėkit Show disabled devices. Jeigu vistiek nieko , grįžkit prie pirmųjų punktų. Jeigu atsirado mikrofonas, paspauskit ant jo dešinį pelės ir pasirinkit Enable.

mic

  • Gali būti, jog mikrofonas yra tiesiog nutildytas ir reikia jį pagarsinti. Tai padarysit Device Manager -> Sound -> Recording paspaudę dešinį pelės ant mikrofono -> Properties -> Levels.

Kai Jūsų nemato

Viskas tas pats kaip su mikrofonu. Pirma patikriname nustatymus Skype: Tools -> Options -> Video settings. Patikrinam ar parinkta reikiama kamera. Jeigu kamerų nėra nei vienos, tuomet tikriname jungtis, ar tvarkingai sukaišiota į kompiuterį bei tvarkykles.

Jeigu iškilo klausimų – klauskit.

 

Post Navigation