Vakar (07 31) baigėsi travian raundas 6 serveryje, kuriame ir lošiau nuo pat pradžios. Džiugi žinia būtų tokia, kad pagaliau baigėsi šis laiko deginimo žaidimas ir mūsų (t.y. BT|69)  šeimyna sėkmingai pastatėme pasaulio stebuklą. Raundas tasėsi metus laiko ir po finišo viskas kas lieka, tai įrašas nugalėtojų panteone. Graudu, ne? 🙂

Dabar šiek tiek apie patį žaidimą ir strategiją. Yra 3 rasės: galai, germanai, romėnai. Esminiai skirtumai yra tokie:

 • Romėnai – brangūs, bet stiprūs kariai. Stipriausia gynyba. Galima statyti 1 resursų lauką ir 1 pastatą vienu metu. Ilgesnis karių treniravimo laikas. Raundo pradžioje romėnams sekasi gan silpnai, tačiau įpusėjus ir besibaigiant žaisimui jie tampa nepaprastai stiprūs ir pasiveja kitas rases.
 • Galai – turi spąstinę, kuri naudinga tik tik prasidėjus žaidimui, vėliau tampa visiškai bavertė. Greičiausi kariai traviane, tad tinka tiems kas nori veikti greitai.
 • Germanai – pigiausi kariai traviane, tačiau kokybė atitinka kainą… Stipriausia rasė prasidedant raundui, vėliau lengvai gali gauti į kaulus.

Tik atsidarius serveriui reikėtų išanalizuoti žemėlapį su travian crop finder ir susirasti vadinamus crop’us(gyvenvietė su 15 grūdų laukų) ir su kuo daugiau ir kuo didesnėmis grūdų oaziėmis aplink, maksimum +150% grūdų gamybos. Idealus atvejis crop ir 3 oazės po 50%. Jei nesate idealistas tiks ir 100% ar 75%. Tada prasideda paskyrų(account) kūrimas, kurkite tol, kol atsirasite kuo arčiau geidžiamo cropo(tai dar negarantuoja, kad jį gausite). Daug kas kuria 2 paskyras ir jas nurodo kaip 1 kompiuterio vartotoją, vėliau atsirinksite kuris iš šių accountų yra geresnis. Jokiu būdu nesiųskite resursų iš tokių vartotojų vienas kitam(būsite užblokuoti, garantuoju).

Travian – tai ilgas ir daug kantrybės reikalaujantis žaidimas(taip pat nervų, bemiegių naktų, laiko ir pan…) Gera pradžia dar nereiškia, kad sulauksite žaidimo galo. Pasistenkite įstoti į kuo geresnį aliansą su stipriais sąjungininkais. Jeigu atsidursite netoli ar priešiško alianso apsuptyje galite ramiai trinti savo paskyrą nes švaistote laiką ir vėliau jeigu nepakeisite sąjungininkų prarasite viską(ką tarkim statėt pusmetį, apmaudu?:) ). Na apie strategavimą galite prisiskaityti traviano forumuose, tad esmę pasakiau ir iš mano pusės užteks. Jei vis delto kam nors iškils klaisumų, klauskit.

Dabar smagioji dalis, scriptai ir pagalbiniai įrankiai.

Pradžiai keletas svetainių su naudinga informacija apie travian(kainos, resursai, vystymosi gidai, laikai, simuliatoriai)

 • http://kirilloid.ru/travian/ – daug simuliatorių pvz: kovos,  resursų gavybos. Ką aš naudojau tai statybų gidas, kokių pastatų reikia norint statyti vieną ar kitą naują pastatą.
 • http://www.travian.ws –  traviano analizatorius, informacija apie serverio žaidėjus, aliansus ir pan. Labai naudingas dalykas kai reikia sužinoti kuris žaidėjas yra aktyvus, o kuris ne. Tiesiog pažvelkite į jo statistiką ir jeigu žaidėjo populiacija nebeauga, greičiausia jis atostogauja. Tokius lengvus kąsnelius reikėtų griebti kuo greičiau.
 • http://travian-utils.com/ – dar vienas statistikos tinklapis. Gal šiek tiek paprasčiau atrodo už travian.ws
 • http://travianas.lt –  bazinė informacija apie žaidimą, bei keletas straipsnių ir įrankių. Lietuviškai.
 • http://travian-reports.net – travian kovos ataskaitų svetainė.
 • http://lt.crop-finder.com/lt/ – na ir žinoma, kaip gi be crop finder (grūdų gyvenvietės paieška). Nežinau ar šis įrankis vis dar 100% nemokamas. Jeigu yra naujų alternatyvų maloniai prašome pasidalinti.

Na o dabar atėjo laikas travian mini programėlėms – skriptai

 • Populiariausias ir tikriausia daugiausia funkcijų turintis yra Travian beyond (spauskit ant užraso norėdami parsisiųsti). Pilnas pavadinimas būtų Travian3 Beyond – ML&CN. Besikeičiant travian versijoms skriptai irgi nuolat buvo atnaujinami, tad regis viskas veikia ir su naujausiomis travian versijomis.
 • Antras pagal populiarumą mano sąraše būtų Travian Task Queue. Padeda suplanuoti pastatų statybas kad ir savaitei į priekį. Tekdavo palikinėti įjungtą kompiuterį ir per naktį pastatydavo 10 ar daugiau pastatų kas yra aktualu žaidimo pradžioje.
 • Dar vienas naudingas “patobulinimas” Travian: Attack builder. Padeda išsiųsti atakas sekundžių tikslumu. Tik būkite tikri, kad serverio ir kompiuterio laikai sutampa.

Kad veiktų skriptai pirmiausia jums reikės Firefox naršyklės su įdiegta Greasemonkey, kei jau turite firefoxą su šiuo įskiepiu eikite į puslapį kuriame yra jums reikalingas skriptas ir spauskite install. Skriptų naudojimas yra visiškai saugus ir jeigu nedarysite nesamonių jus susekti yra neįmanoma.

Visi kiti kriptai yra šiame puslapyje, nerekomenduoju susidiegti visus kiek tik rasite.

Dar vienas patarimas del aukso. Galite resigtruotis pagal savo nuorodą kituose serveriuose, teko tai daryti ir nebuvau užblokuotas. Tačiau geriausia būtų apsikeisti nuorodomis su draugu. Tarkim jis kelia 3 gyvenvietes jums 3 skirtinguose serveriuose, o jūs jam. Užkėlus iki reikiamos populiacijos paskyros trinamos. Joms išnykus veikas kartojamas.

Kolkas tiek, gero žaidimo 😉

Post Navigation