Kas yra torrent galite pasiskaityti čia. Kaip visa tai veikia? Pirmiausia žmogus, kuris nori pasidalinti informacija (tarkim filmu) su kitais, turi sukurti torrent failiuką, kurį vėliau patalpins į kokią nors torentų svetainę. Poto visi norintys parsisiųsti tą filmą, pirmiausia parsisiunčia torent failiuką ir atidaro jį su savo uTorrent ar kitokia programa. Kai siuntimas prasideda, visi norintys parsisiųsti filmą prisijungia prie “uploaderio” – to, kuris įkėlė torentą (visa tai už jus atlieka programa). Kai siuntėjai pradeda siųstis filmą (kiekvienas siuntėjas gauna iš uploaderio skirtingas filmo dalis), tuo pačiu metu jie susijungia tarpusavyje ir pradeda dalintis jau parsisiųsta informacija. Tai reiškia, kad kiti siuntėjai iš jūsų gali atsisiųsti jiems trūkstamas informacijos dalis. Taip daug greičiau didelis skaičius vartotojų gali parsisiųsti tą patį filmą. Parsisiuntę 100% informacijos, siuntėjai automatiškai tampa skleidėjais. Uploaderiui tereikia vieną kartą išsiųsti pilnai visą informaciją.

Patarimai turintiems lėtą internetą:

  1. Visų pirma reiktų žinoti savo interneto galimybes, t.y. išmatuoti išsiuntimo ir parsiuntimo greičius. Kaip tai padaryti skaitykite čia.
  2. Žinodami savo interneto galimybes, galime nustatyti parsiuntimo ir išsiuntimo ribas: Options -> Preferences -> Bandwidth -> Maximum upload rate/maximum download rate. Esant mažam išsiuntimo greičiui (60-120kB/s) gali kilti problemų palaikant ratio(jeigu toks reikalaujamas), tad belieka siųstis apgalvotai.
  3. Pagrindinis dalykas, kuris gali stabdyti jūsų torentus yra per didelis kiekis susijungimų su kitais žmonėm. Jeigu internetas nėra labai greitas, reiktų mažinti maksimalų leidžiamą susijungimų skaičių. Options -> Preferences -> Bandwidth -> Number of connectios. Nedarykite be galo daug (9999 ir pan.), 100 – 150 patartina.
  4. Taip pat galime nustatyti maksimalų aktyvių torentų skaičių: Options -> Preferences ->Queueing, tačiau nepatartina to daryti, geriau patys stabdykite torentus (naudokite “stop”), o jeigu nebežadate jo daugiau “seedinti”, aplamai ištrinkite.
  5. Jeigu norite išgauti maksimalų parsiuntimo greitį, stabdykite visus kitus torentus, palikite jį vieną. Jeigu nieko nesiunčiate, galite paleisti seedinti daugiau torentu. Patartina seedinti populiaresnius torentus.

Kas tas ratio?

Uždaruose trakeriuose (linkomanija.net, torrent.lt ir t.t.) reikia palaikyti ratio, jei nenorit būti iš ten išmesti. Jūsų profilyje skaičiuojama kiek esate parsisiuntę ir kiek išsiuntę informacijos. Ratio yra skaičiuojamas pagal formulę išsiųsta informacija / parsiųsta informacija. Logiškai mąstant, kuo daugiau išsiųsite kitiem ir kuo mažiau parsisiųsite patys, tuo didesnį ratio turėsite. Kaip išsiųsti kuo daugiau? Paprasčiausia, kai parsisiunčiate ką nors, palikite torentą įjungtą, taip programa automatiškai leis kitiems iš jūsų siųstis.

Kur ieškoti torentų rasite čia ir čia.

Post Navigation